10 zawodów, które powstaną dzięki sztucznej inteligencji

nowe-zawody-sztuczna-inteligencja
Picture of Hubert Dąbrowski
Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Bądź na bieżąco.

newsletter o sztucznej inteligencji.

Oto 10 nowych zawodów, które powstaną dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji:

  1. Specjalista ds. uczenia maszynowego – specjalista zajmujący się projektowaniem, wdrażaniem i monitorowaniem systemów sztucznej inteligencji, w tym algorytmów uczenia maszynowego.
  2. Inżynier danych – specjalista zajmujący się projektowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem infrastrukturą danych oraz aplikacjami sztucznej inteligencji.
  3. Analityk danych – specjalista zajmujący się analizą dużych zbiorów danych oraz wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji do uzyskiwania wniosków i prognoz.
  4. Architekt systemów sztucznej inteligencji – specjalista zajmujący się projektowaniem i implementacją kompleksowych systemów sztucznej inteligencji, w tym modeli uczenia maszynowego i sieci neuronowych.
  5. Specjalista ds. robotyki – specjalista zajmujący się projektowaniem, wdrażaniem i monitorowaniem robotów wykorzystujących sztuczną inteligencję.
  6. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa i ochrony prywatności – specjaliści zajmujący się ochroną infrastruktury i danych przed zagrożeniami związanymi z sztuczną inteligencją.
  7. Projektant interfejsów użytkownika – specjalista zajmujący się projektowaniem interfejsów użytkownika dla systemów sztucznej inteligencji, w tym interakcji głosowych i interakcji w czasie rzeczywistym.
  8. Specjalista ds. chatbotów – specjalista zajmujący się projektowaniem, wdrażaniem i monitorowaniem systemów do automatycznej obsługi klienta, wykorzystujących sztuczną inteligencję.
  9. Kreatywni specjaliści ds. wideo – specjaliści zajmujący się tworzeniem interaktywnych wideo, które wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji do personalizacji treści.
  10. Specjaliści ds. e-commerce i marketingu internetowego – specjaliści zajmujący się projektowaniem, wdrażaniem i monitorowaniem kampanii reklamowych i e-commerce wykorzystujących sztuczną inteligencję.

To tylko kilka przykładów zawodów, które powstaną dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji. Wraz z postępem technologicznym, można spodziewać się, że pojawią się kolejne nowe specjalizacje i możliwości kariery, które będą wymagały umiejętności i wiedzy z zakresu sztucznej inteligencji.

Picture of Hubert Dąbrowski

Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

zapisz sie do Newslettera

Picture of Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

To warto przeczytać

Ostatnio dodane

Dołącz do nas

 


Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

AI Marketing - blog sztuczna inteligencja w biznesie i marketingu
AI Marketing - blog o sztucznej inteligencji

AI Marketing to specjalistyczny blog poświęcony zastosowaniom sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Odkryj najnowsze trendy, analizy i innowacje w dziedzinie AI. Dowiedz się, jak technologia ta rewolucjonizuje świat biznesu i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe nowości o sztucznej inteligencji