GM inwestuje miliard dolarów w technologie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
źródło: gm.com

Informacje lubią iść w parze. Po tym jak pojawiła się plotka o tym, że Uber złożył zamówienie na dużą liczbę samojeżdżących Mercedesów S-Class, General Motors informuje o tym, że w Q2 planuje zamknąć zakup startup-u Cruise Automation za 1 miliard dolarów.

Cruise Automation będzie funkcjonować jako niezależna jednostka wspólnie z zespołem GM nazwanym Autonomous Vehicle Development w San Francisco.

Obecnie Cruise Automation zajmuje się … rekrutacją. Planowane zmiany wymagają od firmy pozyskania odpowiednich ludzi.

Firma póki co nie posiadała żadnego produktu komercyjnego, niemniej jednak przeprowadzała już testy swojej technologii. Wyniki są na tyle pozytywne, że GM zdecydował się na inwestycję 1 miliarda dolarów.

Redefinicja rynku motoryzacyjnego

GM podchodzi do nowych technologii bardzo poważnie. W styczniu zainwestował 500 milionów dolarów w spółkę Lyft zajmującą się współdzieleniem jazdy samochodem oraz poinformował o planach związanych ze stworzeniem spółki zajmującej się współdzieleniem samochodów. GM planuje zmianę swojej roli z typowego producenta aut. Przewiduje się, że tradycyjny model użytkowania samochodów odejdzie do lamusa. GM upatruje swoją konkurencję w firmach takich jak Uber czy Zipcar.

Technologia samojeżdzących samochodów stała się ostatnio bardzo popularna. Firmy takie jak Apple, Uber, Google, Tesla, Audi, Mercedes-Benz stworzyły oddzielne dywizje zajmujące się jej rozwojem i przeznaczają duże budżetu R&D aby stworzyć bezpieczne, w pełni automatyczne samochody, które nie potrzebują kierowców.

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish