Chcesz nauczyć się sztucznej inteligencji? Oto kilka bezpłatnych kursów online

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sztuczna inteligencja szkolenia

lista bezpłatnych kursów

Stanford University

Stanford Engineering Everywhere to program szkoleniowy w 100% bezpłatny. Stanford Univeristy wierzy, że jego misją jest transfer wiedzy w zakresie technologii. Sponsorem SEE jest Sequoia Capital – venture capital z doliny krzemowej, który pomagał w odpaleniu dosyć znanych startupów Google, Yahoo, Cisco, NVidia :).

Pełny kurs składa się z trzech części:

  • Wstęp do informatyki
  • Sztuczna inteligencja
  • Systemy linearne oraz optymalizacja

Interesująca nas część czyli AI zawiera

Szkolenia są w formie video z transkryptem. Poszczególne części składają się z ok dwudziestu lekcji, każda trwa około 60 minut. Uzyskasz również dostęp do materiałów dodatkowych, prac domowych, egazminów.

Link do kursu o sztucznej inteligencji by Stanford Engineering Everywhere

Deep Learning by Google

O tym kursie już pisaliśmy. W styczniu Google udostępnił swój kurs na stronie Udacity. Prowadzony jest przez Vincenta Vanchoucke szefa zespołu naukowców w projekcie Google Brain. Jest bezpłatny. Składa się nagrań video oraz ćwiczeń. Skierowany jest do osób zaawansowanych. Niektóre wymagania to:

  • minimum 2 lata doświadczenia w programowaniu (preferowany Python)
  • doświadczenie w Git i GitHub
  • podstawowa wiedza ze statystyki i algebry liniowej

Link do kursu o sztucznej inteligencji by Deep Learning by Google

BerkeleyX

To nagrania z wykładów jednego z kursów, który odbył się na Uniwesytecie Kalifornijskim Berkeley w 2013 roku. Udostępnione na platformie edX. Miła szata graficzna. Nawigacja podzielona jest na tygodnie, lekcje, projekty i prace domowe. Możesz również podejrzeć egzaminy, które odbyły się w ramach kursów stacjonarnych.

Link do kursu o sztucznej inteligencji by BerkeleyX

MIT OpenCourseWare

Kurs przeprowadzony przez Massachusetts Institute of Technology. Bezpłatnie udostępniony w ramach programu MIT’s OpenCourseWare.
Na stronie znajdziesz nagrania z wykładów, tutoriale, demonstracje projektów oraz egazminy, niestety bez odpowiedzi.

Link do kursu o sztucznej inteligencji by MIT OpenCourseWare

Jeśli znacie jeszcze inne ciekawe strony z darmowymi kursami na temat sztucznej inteligencji podzielcie się nimi w komentarzu.

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish