Sztuczna inteligencja w mediach: Chińska agencja prasowa stworzyła prezentera AI, który przeczyta wszystko

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Cześć wszystkim. Jestem pierwszym angielskim prezenterem opartym na sztucznej inteligencji. To mój pierwszy dzień w Xinhua News Agency. Mój głos i wygląd są zamodelowane na przykładzie Zhang Zhao – prawdziwego prezentera z Xinhua. Rozwój mediów wymaga stałej innowacji (…).

Sztuczna inteligencja w mediach: Zobacz pierwsze wystąpienie AI prezentera

Według doniesień Xinhua i South China Morning Post, zostało stworzonych dwóch prezenterów AI (jeden dla angielskich audycji i drugi dla chińskich) we współpracy z lokalną wyszukiwarką firmą Sogou. Xinhua twierdzi, że prezenterzy mają „nieskończone perspektywy” i mogą być używane do taniego generowania raportów dla agencji, telewizji i internetu.

Każdy prezenter może „pracować 24 godziny na dobę na swojej oficjalnej stronie internetowej i na różnych platformach społecznościowych, redukując koszty produkcji wiadomości i zwiększając wydajność”, mówi Xinhua.

Prezenterzy AI – rewolucja w mediach

Technologia ma swoje ograniczenia. Widać na filmach, że zakres mimicznych twarzy jest ograniczony, a głos jest wyraźnie sztuczny. Jednak badania nad uczeniem maszynowym w tej dziedzinie szybko się rozwijają i nie trudno wyobrazić sobie przyszłość, w której prezenterzy AI są nieodróżnialni od prawdziwych.

Trochę mrozi krew w żyłach, że technologia jest wdrażana akurat w Chinach. Tam prasa jest nieustannie cenzurowana i prawie niemożliwe jest uzyskanie jasnych raportów o nawet rozpowszechnionych wydarzeniach, takich jak stłumienie i prześladowania muzułmańskiej mniejszości Ujgurów w Chinach.

 

Ciekawe jak taki prezenter mógłby być wykorzystany w obecnych polskich realiach.

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish