Sztuczna inteligencja w mediach: Chińska agencja prasowa stworzyła prezentera AI, który przeczyta wszystko

Picture of Hubert Dąbrowski
Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Bądź na bieżąco.

newsletter o sztucznej inteligencji.

Cześć wszystkim. Jestem pierwszym angielskim prezenterem opartym na sztucznej inteligencji. To mój pierwszy dzień w Xinhua News Agency. Mój głos i wygląd są zamodelowane na przykładzie Zhang Zhao – prawdziwego prezentera z Xinhua. Rozwój mediów wymaga stałej innowacji (…).

Sztuczna inteligencja w mediach: Zobacz pierwsze wystąpienie AI prezentera

Według doniesień Xinhua i South China Morning Post, zostało stworzonych dwóch prezenterów AI (jeden dla angielskich audycji i drugi dla chińskich) we współpracy z lokalną wyszukiwarką firmą Sogou. Xinhua twierdzi, że prezenterzy mają „nieskończone perspektywy” i mogą być używane do taniego generowania raportów dla agencji, telewizji i internetu.

Każdy prezenter może „pracować 24 godziny na dobę na swojej oficjalnej stronie internetowej i na różnych platformach społecznościowych, redukując koszty produkcji wiadomości i zwiększając wydajność”, mówi Xinhua.

Prezenterzy AI – rewolucja w mediach

Technologia ma swoje ograniczenia. Widać na filmach, że zakres mimicznych twarzy jest ograniczony, a głos jest wyraźnie sztuczny. Jednak badania nad uczeniem maszynowym w tej dziedzinie szybko się rozwijają i nie trudno wyobrazić sobie przyszłość, w której prezenterzy AI są nieodróżnialni od prawdziwych.

Trochę mrozi krew w żyłach, że technologia jest wdrażana akurat w Chinach. Tam prasa jest nieustannie cenzurowana i prawie niemożliwe jest uzyskanie jasnych raportów o nawet rozpowszechnionych wydarzeniach, takich jak stłumienie i prześladowania muzułmańskiej mniejszości Ujgurów w Chinach.

 

Ciekawe jak taki prezenter mógłby być wykorzystany w obecnych polskich realiach.

Picture of Hubert Dąbrowski

Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

zapisz sie do Newslettera

Picture of Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

To warto przeczytać

Ostatnio dodane

Dołącz do nas

 


Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

AI Marketing - blog sztuczna inteligencja w biznesie i marketingu
AI Marketing - blog o sztucznej inteligencji

AI Marketing to specjalistyczny blog poświęcony zastosowaniom sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Odkryj najnowsze trendy, analizy i innowacje w dziedzinie AI. Dowiedz się, jak technologia ta rewolucjonizuje świat biznesu i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe nowości o sztucznej inteligencji