RankBrain, czyli mądrzejsze wyniki wyszukiwania

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jedna z amerykańskich agencji marketingowych Stone Temple Consulting przeprowadziła badania wpływu RankBrain na jakość wyszukiwania.

Różnice w wyszukiwaniu w google

Jednym z ciekawych przykładów było porównanie wyników wyszukiwania z lipca 2015 i stycznia 2016 na frazę „why are pdfs so weak” – czyli frazę której sens polega na tym, czemu pliki w formacie pdf są słabe pod względem bezpieczeństwa.
Wyniki poniżej.

example-of-an-improved-query
https://www.stonetemple.com/rankbrain-a-study-to-measure-its-impact/

Widać dużą różnicę. Po lewej,  stary algorytm zupełnie nie zrozumiał o co nam chodzi. Jako pierwszy wynik przedstawił nam plik w formacie pdf, dotyczący inwazji na Irak, która była „so weak”. Po prawej, RankBrain zrozumiał, że jest to pełna logiczna fraza, a „weak” odnosi się do słabości pod względem technologicznym i przedstawił nam zdecydowanie lepszy wynik.

Agencja, która przeprowadziła badania, stwierdziła że 54,6% wyników dostarczonych przez RankBrain zostały poprawione. RankBrain dostarcza również oprócz wyników w formie tekstowej, nowe formy graficzne. Możemy je zobaczyć wpisując np. jak jest liczba ludności w Polsce.

liczba ludnosci

RankBrain wpływ na pozycjonowanie

RankBrain ma obecnie niewielki wpływ na SEO. Poprawił póki co jakość wyszukiwania, dostarczając odpowiednie strony na dane frazy. Promując swoją stronę warto jest używać wielu słów kluczowych i zapytań w języku naturalnym. RankBrain umocnił tylko firmę Google w przeświadczeniu, że jest to dobry kierunek rozwoju.

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish