Czym jest Super AI?

super-ai

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł omówi każdy typ i wyjaśni różnice między nimi. Przyjrzymy się również temu, jak super AI może wpłynąć na nasze życie i jak możemy je najlepiej wykorzystać. Wąska SI Wąska AI […]

Alternatywna dla wyszukiwarki Google? Co to jest ChatGPT?

Alternatywna dla wyszukiwarki Google? Co to jest ChatGPT?

Wykorzystując kombinację technik uczenia nadzorowanego i wzmacniającego, ChatGPT jest prototypowym chatbotem wykorzystującym sztuczną inteligencję. Został zaprojektowany do generowania ludzkich reakcji na wprowadzany tekst i wykrywania wzorców w przetwarzanym tekście. Generuje ludzkie reakcje na wprowadzanym tekście Opracowany przez laboratorium badawcze sztucznej inteligencji OpenAI , ChatGPT to nowy chatbot, który generuje reakcje podobne do ludzkich. Opiera się […]

McDonald nadużywa sztucznej inteligencji? Rozpatrzy sąd

sztuczna inteligencja mcdonald

McDonald’s ogłosił na początku tego miesiąca, że ​​wdraża chatbota AI do obsługi własnych zamówień drive-thru, ale okazuje się, że może to złamać prawo dotyczące prywatności. Chatbot jest produktem firmy zajmującej się rozpoznawaniem głosu McDonald’s, założonej w 2019 roku, znanej jako Apprente, która obecnie nazywa się McD Tech Labs. McDonald’s wdrożył chatboty w dziesięciu swoich restauracjach […]

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

Polscy naukowcy w walce z koronawirusem

Polscy naukowcy w walce z koronawirusem

Walka z koronawirusem to walka nierówna. Mimo wprowadzonych restrykcji i ograniczen, wirus ciągle się rozprzestrzenia. Każdy czeka na magiczny lek, który pozwoli zwalczyć pandemię i uniknąć nowych zachorowań i śmierci ludzi. Polscy naukowcy także nie próżnują. Polacy mają w swoim dorobku ogromny wkład w zwalczenie pandemii.

Aplikacje wspierające walkę z koronawirusem

Aplikacje wspierające walkę z koronawirusem

Wybuch pandemii koronawirusa odegrał ogromna rolę nie tylko w gospodarce, ale też w życiu codziennym każdego człowieka na świecie. Do przewidzenia był fakt, że swoje piętno pandemia odciśnie także na technologii. Od momentu wybuchu zagrożenia zakażeniem COVID-19 na świecie pojawiło się kilkadziesiąt aplikacji, których celem jest wspieranie walki z koronawirusem. Takie aplikacje powstały także w Polsce. Jedne służą kontroli osób przebywających na kwarantannie, inne maja na celu informowanie nas o najnowszych danych dotyczących pandemii.

Sztuczna inteligencja przewidziała koronawirusa

Sztuczna inteligencja przewidziała koronawirusa

Chyba każdemu z nas przeszło choć raz przez myśl, jak wspaniale byłoby móc wcześniej przewidzieć wybuch epidemii i zacząć działać szybciej.. Mało kto jednak wie, że tak właśnie się stało. Sztuczna inteligencja przewidziała wybuch epidemii jeszcze przed wystąpieniem pierwszego przypadku. Jak to możliwe?