Uber miał wypadek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W ostatni piątek autonomiczny samochód Ubera miał dość poważnie wyglądający wypadek.

Projekt został wstrzymany na trzy dni do poniedziałku, po czym został wznowniony. Samochody Ubera mają pozwolenie na jazdę w trzech miastach Tempe, San Francisco i Pittssburg’u (Pensylwania).

Według wstępnych ustaleń Volvo za szybko weszło w zakręt i wywróciło się na prawą stronę. W samochodzi byli obecni inżynier i kierowca. Taki jest wymóg prawny. Auto było w trybie automatycznym. Nikt nie ucierpiał.

Autonomiczne samochody mimo wszystko bezpieczniejsze.

Nie jest to pierwszy wypadek samochodów autonomicznych. Takich wypadków w stosunku do wypadków powodowanych przez ludzi jest stosunkowo mniej. Eksperci są zgodni, że jeszcze usłyszymy o takich wypadkach, ale autonomiczne samochody są bezpieczniejsze. Są też coraz lepsze ponieważ liczba godzin powoduje poprawę ich umiejętności.
Warto również zwrócić uwagę, że do tej pory nie było żadnego wypadku śmiertelnego.

 

źródło: techcrunch.com

zdjęcie: twitter.com/fresconews (screen filmu)

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish