Facebook przedstawił największą zmianę od wprowadzenia guzika „Like”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Największa zmiana polega na wprowadzeniu pięciu nowych guzików w formie emotikonów. Są to „Love,” „Haha,” „Wow,” „Sad,” i „Angry”. Facebook nazywa je Reakcjami (ang. Reactions) i są już wprowadzone globalnie w aplikacji mobilnej i na stronach Facebooka.

Reakcje są rozwinięciem guzika „Like”. Zostały stworzone po to, aby pomóc 1,44 miliarda użytkownikom okazać empatię w sytuacjach kiedy „Like” nie do końca odpowiadał uczuciu, które się wiązało z danym postem.

„Ludzie na Facebook’u dzielą się różnymi rzeczami” mówi Sammi Krug, Facebook Reactions product manager. „Te rzeczy są często związane ze szczęściem. Czasem ze smutkiem. Czasem są prowokujące. Są też rzeczy, które ludzi złoszczą.”

Facebook stworzył zespół Reactions rok temu pod kierownictwem CEO Mark’a Zuckerberga oraz szefa produktów Chris’a Coxa. „Od dawna słyszymy od ludzi, że nie mają odpowiedniego sposobu na przekazanie w sposób autentyczny swoich odczuć” mówi Krug.

reactions graphics

Jak korzystać z nowych Reakcji?

Aby skorzystać z nowych funkcjonalności kliknij i przytrzymaj guzik „Like” przy postach, video albo zdjęciach. Facebook świadomie nie dodał funkcji „Nie lubię”. Było to rozważane, ale zespół wspólnie uznał, że chce dać możliwość przedstawiania gamy emocji od podekscytowania do smutku.

Facebook testował Reakcje przez ostatnie kilka miesięcy w Hiszpanii, Irlandii, Chile, Portugalii, na Filipinach, Japonii i Kolumbii. Było to konsultowane z ekspertami w zakresie emocji, badane wśród użytkowników poprzez ankiety i obserwowane ich wykorzystanie wśród użytkowników.

Dlatego szósty emotikon o nazwie „Yay” się nie przyjął i nie został wdrożony globalnie. Był niejasny dla użytkowników z różnych kultur. Krug mówi, że póki co najchętniej wykorzystywaną Reakcję jest Love.

Jak Wam się podobają nowe emotikony?

źródło: TechInsider

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish