Uber złożył zamówienie na 100 tyś Menercedesów S-class

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Uber, który zmienił jakiś czas temu rynek przewozów taksówkarskich szykuje się na poważnie do nowej rewolucji taksówek bez kierowców.

Informacja o zamówieniu została podana przez niemiecki Manager Magazine. Została zaczerpnięta z dwóch źródeł – Ubera i Mercedesa. Nie została oficjalnie potwierdzona. Fachowcy zdążyli już wycenić takie zamówienie na 8-10 miliardów dolarów. Jest to kwota o tyle szalona ponieważ tyle S-class jest sprzedawanych rocznie.

Wielkie koncerny motoryzacyjne i technologiczne się się zbroją

Bez względu na to czy informacja jest prawdziwa czy nie coś jest na rzeczy. Nie powinniśmy już zadawać sobie pytania czy powstanie rynek usług autonomicznych, samojeżdżących taksówek tylko raczej kiedy.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że potentaci motoryzacyjni jak Volkswagen, Daimler, General Motors, BMW i dostawcy usług jak Bosch i Continental pracują nad technologią autonomicznych i półautonomicznych samochodów.

Dodając do tej grupy firmę Google z ich projektem samojeżdżacego samochodu, który prawie nie powoduje wypadków, hipotetyczne zamówienie Ubera nie dziwi.

Uber to jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Dostarcza aplikację dzięki, której użytkownicy mogą zamawiać taksówkę online, a kierowcy posiadający samochód mogą świadczyć usługę przewozu. Uber nie posiada własnej floty. Ich największym kosztem są właśnie kierowcy. Dlatego rozwiązanie z własną flotą samojeżdzących samochodów wydaje się logiczne.

Nieudany romans Tesli i Ubera?

Z plotek rynkowych wynika, że Uber rozważał też opcję zakupu Tesli. Podobno CEO Ubera Travis Kalanick powiedział, że jeśli Tesla do 2020 wyprodukowałaby autonomiczne samochody, kupiłby je wszystkie.
Elon Musk CEO Tesli nie był skory do komentowania tych doniesień, ani odpowiedzi na pytanie zadane przez Adama Jonas z Morgan Stanley czy Tesla planuje dostarczenie samochodów usługodawcom takim jak Uber czy może chce pozbyć się pośredników i samemu dostarczać usługi.

Teraz wydaje się, że Uber postawił na Mercedesa.

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish