Szef wywiadu USA ostrzega przed zagrożeniami ze strony sztucznej inteligencji

usa-pictures.com/
Picture of Hubert Dąbrowski
Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Bądź na bieżąco.

newsletter o sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja wpisana na listę zagrożeń dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Stoimy u progu ogromnych zmian

„Wprowadzenie na szeroką skalę AI (artificiall intelligence- sztucznej inteligencji) spowoduje większą podatność na cyberataki, trudności w ustalaniu poziomu rozwoju broni oraz systemów wywiadowczych w innych krajach, ryzyko wypadków oraz trudności w określeniu odpowiedzialności za nie, i bezrobocie”

Taką informację ma przekazać Kongresowi Stanów Zjednoczonych James Clapper dyrektor National Intelligence (Wywiadu Narodowego),osoba najwyższego odpowiedzialna za bezpieczeństwo kraju.

Clapper ostrzega również że, „systemy AI są podatne na szereg destruktywnych i zwodniczych taktyk, które będzie trudno przewidywać lub szybko je zrozumieć”. Przypomina również, że wykorzystanie sztucznej inteligencji spowodowało już raz wahania na rynkach.

Obawy autorytetów

Zwiększenie sektora sztucznej inteligencji – poprzez koncentrację na nim Google czy Apple – spowodowało niepokój w środowisku ludzi związanych z nowymi technologiami. Założyciel Tesli Elon Musk i fizyk Stephen Hawking podpisali w zeszłym roku list otwarty, w którym przedstawione jest co może się wydarzyć, jeśli producenci broni zaczną korzystać z systemów sztucznej inteligencji.

Rozpoczęcie wyścigu zbrojeń z opartych o AI jest złym pomysłem, a wykorzystanie autonomicznej broni ofensywnej bez znaczącej kontroli ludzkiej powinno być zakazane” – można przeczytać w liście.

Obawy Clapper’a dotyczące AI są tylko częścią zawartych w rocznym raporcie globalnych zagrożeń, związanych z rozwojem technologii.

„Konsekwencje innowacji oraz zwiększenie uzależnienia od technologii informatycznej w najbliższych latach przyniosą ogromne zmiany w sposobie funkcjonowania społeczeństw jak i sposobie wypełniania misji, przez służby wywiadowcze.” – można przeczytać w raporcie.

Czy AI Twoim zdaniem to zagrożenie czy szansa? Napisz w komentarzu.

Picture of Hubert Dąbrowski

Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

zapisz sie do Newslettera

Picture of Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

To warto przeczytać

Ostatnio dodane

Dołącz do nas

 


Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

AI Marketing - blog sztuczna inteligencja w biznesie i marketingu
AI Marketing - blog o sztucznej inteligencji

AI Marketing to specjalistyczny blog poświęcony zastosowaniom sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Odkryj najnowsze trendy, analizy i innowacje w dziedzinie AI. Dowiedz się, jak technologia ta rewolucjonizuje świat biznesu i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe nowości o sztucznej inteligencji

0
Would love your thoughts, please comment.x