Inteligentna, spersonalizowana reklama za 13 lat?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pamiętacie scenę z „Raportu mniejszości”, kiedy Tom Cruise przemierza galerię handlową, a jego gałki oczne są skanowane przez setki maszyn po to, aby zaserwować mu spersonalizowaną reklamę?  – podobne rozwiązania mają stać się powszechne już w 2029 roku.

Mikrosensory umieszczone na plakatach, billboardach będą potrafiły zidentyfikować ludzi dzięki chipom w komórkach, kartom kredytowym albo innym rzeczom osobistym, które mogą stać się powszechne np. smartwatch’e. W zależności od naszego stylu życia, naszych zainteresowań i innych zebranych danych reklama będzie wyświetlana w bardzo spersonalizowany i dostosowany sposób.

 

Spersonalizowane reklamy dźwiękowe w głośnym mieście? To nie problem wyślemy Ci spersonalizowaną ścieżkę dźwiękową, trafiającą w określony punkt Twojej lokalizacji, tak abyś tylko Ty mógł to słyszeć.

Swoboda do wolności oraz aktywiści potępiający i walczący z wykorzystywaniem takiej technologii przegrają z potrzebą biznesu.

Takie i inne rzeczy wydarzą się na świecie w 2029 r. wg danych zebranych przez portal www.futuretimeline.net

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish