Google chce Cię nauczyć deep learningu bezpłatnie

Gigant z doliny krzemowej uruchomił w styczniu bezpłatny kurs wyjaśniający techniki uczenia się przez maszyny czyli tzw. deep learning. Google używa tej technologii do wszystkiego od rozpoznawania mowy do automatycznego sortowania Twojej kolejcji zdjęć.

Kurs dostępny jest bezpłatnie na stronie  Udacity. Trwa 3 miesiące. Estymowany jest na sześć godzin tygodniowo. Jest w formie MOOC – Masowy otwarty kurs online. Obecnie zapisało się na niego ponad 61 tyś. osób.

Google wykorzystuje deep learning w wyszukiwarce, aplikacjach, rozpoznawaniu głos.

Machine learing jest obecnie najszybciej rosnącą i niewiarygodną dziedziną nauki. W trakcie kursu zrozumiesz sens deep learning, poznasz sposoby projektowania inteligentnych systemów, które uczą się ze skomplikowanych i dużych zbiorów danych.

Na blogu Udacity, Vincent Vanhoucke szef zespołu Google Brain, wyjaśnia czemu deep learning może stać się dostępny.

„Czytając informację w prasie o deep learning, możesz zacząć się zastanawiać czy nie jest to coś związanego z Big Data. Czy nie potrzebujesz możliwości obliczeniowych jakimi dysponuje Google albo Facebook. Jako osoba, która 5 lat temu przypadkowo rozpoczęła pracę z deep learning  w ramach Google Voice Serach, mogę zapewnić, że te sugestie są dalekie od prawdy. Swoją pracę nad deep learning rozpoczynałem z normalnym komputerem z GPU (red. główna jednostka obliczeniowa znajdującą się w kartach graficznych).”

Zacznij przygodę z deep learning i zapisz się na kurs.

źródło: Blog Udacity

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

Włochy banują Chat gpt

Włochy zbanowały ChatGPT

Włochy jako pierwszy kraj zachodni blokują zaawansowanego chatbota ChatGPT Włoski Urząd Ochrony Danych Osobowych wyraził obawy dotyczące prywatności związane z modelem ChatGPT, stworzonym przez amerykański

czytaj »
0
Would love your thoughts, please comment.x