Smaki sztucznej inteligencji. Jak AI wspiera w rozwoju żywności?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sztuczne Inteligencja Rozwój żywności

Największy na świecie producent przypraw ma nadzieję, że sztuczna inteligencja pomoże mu stworzyć nowe smaki, aby urozmaicić nasze dania.

McCormick & Company istnieje od 130 lat i produkuje szeroką gamę przypraw i dodatków. Po wielu latach wydaje się, że ludzkim umysłom firmy brakuje pomysłów. Lawrence Kurzius, dyrektor generalny McCormick, powiedział:

„Wykorzystanie sztucznej inteligencji przez McCormick podkreśla nasze zaangażowanie w innowacje oparte na wnikliwości i zastosowaniu technologii przyszłości w celu ciągłego ulepszania naszych produktów i wprowadzania nowych smaków na rynek. Jest to jeden z kilku projektów, w którym chcemy wykorzystać nowe technologie. „

Nowa linia stworzona przez sztuczną inteligencję będzie nazywana „One” i pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Linia ta, skoncentrowana będzie na popularnych daniach jednodaniowych, będzie zawierać smaki, takie jak polędwica wieprzowa Bourbon i kurczak toskański.

McCormick współpracuje z IBM, który wspiera w rozwiązaniach AI.

Kathryn Guarini, wiceprezes ds. Badań przemysłowych w IBM, skomentowała:

„Współpraca IBM Research z McCormick ilustruje nasze zaangażowanie w pomaganie naszym klientom i partnerom we wprowadzaniu innowacji w różnych branżach. Łącząc głębokie dane McCormicka i wiedzę naukową i smakową, z możliwościami AI firmy IBM, pracujemy razem, aby odblokować granice kreatywności i przekształcić proces rozwoju żywności i smaku. ”

Rozwój żywności – szybka nauka sztucznej inteligencji o procesach i trendach

AI została przeszkolona w zakresie danych o surowcach, przyprawach, sprzedaży, prognozach trendów i testach konsumenckich produktów. Opierając się na tych informacjach, AI może sformułować, co według niej będzie udanym smakiem.

Obecnie firma przechodzi około 50-150 powtórzeń nowego produktu. Po tym procesie testuje się go z ekspertami ds. sensorycznych i konsumentami, co może potrwać do sześciu miesięcy.

McCormick uważa, że ​​wykorzystanie sztucznej inteligencji pomoże skrócić czas rozwoju produktu o około dwie trzecie dotychczasowego czasu.

Z dobrych źródeł wiemy, że dania tworzone przez szefów kuchni, którzy sugerowali się danymi, przedstawionymi przez sztuczną inteligencją były rewelacyjne. Pytanie czy dania sprzedawane w sklepach jako jednodaniowe posiłki też będą takie wyśmienite.

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish