Sztuczna inteligencja napisze za Ciebie wartościowe teksty SEO?

Picture of Hubert Dąbrowski
Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Bądź na bieżąco.

newsletter o sztucznej inteligencji.

AI Writer to sieć neuronowa, której architektura AI wzorowana jest na ludzkim mózgu. Jest zdolna nauczyć się pisania unikalnych artykułów marketingowych potrzebnych do SEO. Co ważne teksty są wystarczająco dobrej jakości aby człowiek nie rozpoznał, że zostały napisane przez maszynę.

Mała firma z Ohio o nazwie AI Wirter stworzyła sieć neuronową, która potrafi masowo tworzyć content pod SEO.

Projekt AI Writer został stworzony przez Paul’a DeMott, który posiadał małą firmę zajmującą się marketingiem internetowym i Nick’a Shah, który studiował neurologię przez 1,5 roku w szkole medycznej, po czym rzucił ją, aby samodzielnie badać sztuczną inteligencję.

Twórcy dali sobie 5 miesięcy czasu, aby zobaczyć co się wydarzy. Sieć neuronowa analizowała treści i uczyła się na początku literując słowa, później łącząc ze sobą kilka słów, po czy w pewnym momencie zaczęła pisać spójne akapity.

Twórcy tłumaczą, że programy komputerowe działają w ten sposób, że zawierają mnóstwo reguł gramatycznych, ortograficznych stworzonych przez człowieka. Nie ma jednak reguły, aby program rozumiał koncept. Dlatego wyszli z założenia, że komputer powinien symulować ludzki mózg, aby móc uczyć się i zrozumieć zagadnienia. Nie potrzebna jest interwencja człowieka. Wystarczy dać komputerowi książki, aby zrozumiał i mógł pisać.

Jak działa AI Writers?

  1. Czyta tysiące treści akademickich
  2. Wydobywa główne założenia z treści
  3. Przetwarza i oczyszcza wiadomości porównując swoje treści do innych
  4. Pisze tysiące artykułów dziennie 🙂

Głównymi klientami AI Writers są osoby zajmujące się SEO, które skupują wygasłe, ale niegdyś popularne strony i dodają na nich treści i linki, które mają wzmocnić właściwą domenę w wynikach wyszukiwania.

Cały koncept brzmi ciekawie niemniej, jednak brak jest możliwości przetestowania AI Writers. Na pewno tworzenie sensownych artykułów w języku polskim byłoby najlepszym testem, czy to rzeczywiście ma sens.

 

źródło: aiwriter.ai

Picture of Hubert Dąbrowski

Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

zapisz sie do Newslettera

Picture of Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

To warto przeczytać

Ostatnio dodane

Dołącz do nas

 


Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

AI Marketing - blog sztuczna inteligencja w biznesie i marketingu
AI Marketing - blog o sztucznej inteligencji

AI Marketing to specjalistyczny blog poświęcony zastosowaniom sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Odkryj najnowsze trendy, analizy i innowacje w dziedzinie AI. Dowiedz się, jak technologia ta rewolucjonizuje świat biznesu i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe nowości o sztucznej inteligencji