Czeka nas rewolucja w wyszukiwarce Google’a

Google
Hubert Dąbrowski
Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Bądź na bieżąco.

newsletter o sztucznej inteligencji.

Już niedługo funkcję wiceprezesa ds. wyszukiwarki Google obejmie John Giannadrea.

Zastąpi na tym stanowisku Amit’a Singhal. Zmiana jest o tyle ważna, gdyż John Giannadrea do tej pory zajmował się sposobami uczenia się przez maszyny. Oznacza to, że Google chce wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji w swojej wyszukiwarce.

Kim jest nowy wiceprezes?

Singhal, który dołączył do Google w 2000 roku, ogłosił kilka dni temu na swoim profilu w Google Plus, że planuje wycofać się ze spółki 26 lutego. Po 15 latach pracy chce dzielić się swoją wiedzą z innymi, realizować przedsięwzięcia charytatywne oraz spędzić więcej czasu z rodziną.
Gianandrea przyszedł do Google w 2010 roku, po tym jak Metaweb Technologie, gdzie był CTO, została przejęta przez potentata z doliny krzemowej. Głównym produktem tej firmy był Freebase, opisywany przez członków firmy jako „wikipedia dla strukturyzowanych danych”. Obecnie projekt istniej pod nazwą Wikidata .

Kluczowym dla Metaweb, była współpraca z SV Colo i Tellme Networks, podczas której koncentrowali się na rozpoznawaniu mowy i technologii głosu. Wiedza i doświadczenie nabyte przez Giannadrea pozwoliły Google udoskonalić w ostatnich latach możliwości sztucznej inteligencji. Warto odnotować, że zespół, który do tej pory pracował nad tym liczy ponad tysiąc badaczy.

Sztuczna inteligencja priorytetem dla Google’a

W październiku 2015 roku, Google ujawnił, że zaczął wykorzystywać system sztucznej inteligencji o nazwie RankBrain, aby poprawić wyniki wyszukiwania, w sposób jakiego jeszcze nigdy nie było. Pod koniec stycznia, zespół Google’a DeepMind, ogłosił że pomyślnie stworzył system AlphaGo, który po raz pierwszy będzie mógł zmierzyć się na równi z profesjonalnym zawodnikiem w grę Go (starochińska gra planszowa). Gra ta różni się od np. szachów, że kombinacja ruchów jest nieograniczona. Oznacza to, że system musiał nauczyć się strategii i nie mógł być zaprogramowany poprzez wgranie wszystkich możliwych posunięć. Transmisja z gry odbędzie się na youtubie w połowie marca.

Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

zapisz sie do Newslettera

Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

AI Marketing - blog sztuczna inteligencja w biznesie i marketingu
AI Marketing - blog o sztucznej inteligencji

AI Marketing to specjalistyczny blog poświęcony zastosowaniom sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Odkryj najnowsze trendy, analizy i innowacje w dziedzinie AI. Dowiedz się, jak technologia ta rewolucjonizuje świat biznesu i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe nowości o sztucznej inteligencji

0
Would love your thoughts, please comment.x