Sztuczna inteligencja a uczenie maszynowe

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sztuczna inteligencja a uczenie maszynowe

Uczenie maszynowe to koncepcja w ramach sztucznej inteligencji, w której pozwalamy maszynie uczyć się rzeczy samodzielnie, jeśli jest wyposażona w wystarczającą ilość danych i moc obliczeniową. Maszyny, programy uczą się jak ludzie, zdobywając doświadczenie przy użyciu zdolności myślenia, gdzie doświadczenia są niczym innym jak informacją lub danymi, a zdolności myślowe są niczym innym jak mocą obliczeniową .

Sztuczna inteligencja to znacznie szersza koncepcja, w której maszyny są zdolne do realizacji zadań, które my, ludzie, uważamy za „inteligentne” . Istnieje wiele sposobów osiągnięcia sztucznej inteligencji, ale najlepsze i najbardziej przełomowe odkrycia mają miejsce w dziedzinie uczenia maszynowego.

Można powiedzieć, że obecnie główną siłą napędową sztucznej inteligencji jest uczenie maszynowe, co jest powodem, dla którego te dwa słowa są ze sobą powiązane.

Uczenie maszynowe przewiduje na podstawie danych (doświadczeń), podczas gdy podejmowane działania określa się jako sztuczną inteligencję. Ludzie robią to samo na podstawie swoich doświadczeń, jakie podejmują.

Droga do osiągnięcia sztucznej inteligencji

Jak osiągnąć sztuczną inteligencję

  1. Business Intelligence (BI):  Na podstawie danych, wynajdywany jest problem lub spostrzeżenie, a następnie jest analizowane pod kątem najlepszego rozwiązania.
  2. Big Data: Ogromne ilości danych są wymagane do robienia czegokolwiek istotnego w uczeniu maszynowym (głównie deep learning). Gdy magazynowanie stało się tańsze, zaczęto gromadzić ogromne ilości ilości danych.
  3. Uczenie maszynowe: ML nauczy się obsługi, jeśli dostarczy się wystarczającej ilości danych i zapewni pewne wskazówki. W uczeniu maszynowym wykorzystywane są pewne specyficzne algorytmy do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.
  4. Deep learning czytaj również Google chce Cię nauczyć Deep learningu : Jest to część uczenia maszynowego, gdzie zwiększa się liczbę zaangażowanych warstw danych, aby osiągnąć lepsze wyniki, dzięki czemu można przewyższyć wszystkie modele.
  5. Sztuczna inteligencja: Jest to ostatni etap, w którym możemy sprawić, że maszyny będą zdolne do realizacji wybranych funkcji umysłu i zmysłów jak u człowieka niepoddających się numerycznej algorytmizacji. czytaj również Test Turinga, słaba i mocna sztuczne inteligencja

 

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish