Sztuczna inteligencja ciekawostki

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
sztuczna inteligencja ciekawostki

Poznaj kilka ciekawostek na temat sztucznej inteligencji.

  1. Badania nad sztuczną inteligencją trwają nie od kilku lat, jak mogłoby się wydawać. Początki AI sięgają lat 50-tych. Alan Turning jest uznany za ojca sztucznej inteligencji, od momentu, kiedy opracował test oparty na konwersji języka naturalnego za pomocą maszyny.
  2. Czy wiesz, że wiele gier wideo, które angażują ludzi, opiera się na technice sztucznej inteligencji i nazywa się systemem eksperckim? Ta technika jest oparta na wiedzy i może imitować obszary inteligentnego zachowania, mając na celu naśladowanie ludzkiej zdolności zmysłów, percepcji i rozumowania.
  3. Autonomiczne pojazdy nie należą już do dalekiej przyszłości. Samojezdne samochody wykorzystywane globalnie mogą faktycznie stać się rzeczywistością w ciągu najbliższych 2-3 lat lub mniej. Samochody oparte są na sztucznej inteligencji, aby rozpoznać warunki jazdy i dostosować zachowanie. Są w fazie testów, już opracowane i prawie gotowe do drogi.
  4. Istnieje wyścig pomiędzy korporacjami w branży mediów społecznościowych, nad udoskonaleniem wykorzystania sztucznej inteligencji w celu zwiększenia zadowolenia klientów. Facebook i Twitter to dwie firmy, które zasadniczo stosują sztuczną inteligencję do dopasowywania odpowiednich treści do ludzi. Na czele tego wyścigu stoi Google, zaliczany do najbardziej preferowanych i niezawodnych wyszukiwarek.
  5. IBM stworzył superkomputer oparty na AI o nazwie Watson. Jednym z głównych wyzwań związanych z tworzeniem Watsona było programowanie, które należało wykonać, aby móc zrozumieć pytania w większości popularnych języków i umiejętność zajęcia się tymi pytaniami w czasie rzeczywistym. Rozwój jest taki, że obecnie Watson jest nie tylko stosowany w różnych gałęziach przemysłu, ale ostatnio odniósł sukces w nauczaniu ludzi w tym jak gotować. więcej tutaj
  6. Sony stworzyło robota o imieniu Aibo, jedną z pierwszych zabawek, które można kupić i bawić się. Może wyrażać emocje i rozpoznawać emocje swojego właściciela. Była to pierwsza tego rodzaju zabawka. Dziś znajdziesz już bardziej rozbudowane wersje.
  7. Tempo, w jakim sztuczna inteligencja jest wdrażana w różnych obszarach naszego życia, przewiduje się, że w ciągu następnej dekady zastąpi ona 16% naszych miejsc pracy.
  8. Przewiduje się,że w ciągu najbliższych kilku lat blisko trzy miliony pracowników będzie podlegać lub będzie nadzorowana przez „szefów robotów”. Wynika to z faktu, że sztuczna inteligencja w tematach związanych z przeliczaniem jest od nas lepsza.
  9. Dzięki funkcji uczenia maszynowego i rozpoznawaniu języków,  85% zadań telefonicznej obsługi klienta będzie wykonywanych przez komputery i nie będzie wymagać interakcji człowieka.
  10. Do początku 2020 r. wszyscy cyfrowi asystenci klienta będą mogli rozpoznawać ludzi po twarzy i głosie

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie do Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

super-ai

Czym jest Super AI?

Często trudno jest zrozumieć, czym jest super AI. Istnieje kilka różnych typów AI, takich jak Teoria umysłu, Wąska i Reaktywna lub ograniczona pamięć. Ten artykuł

czytaj »
Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

czytaj »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

czytaj »
Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Jak sztuczna inteligencja wpływa na walkę z koronawirusem?

Temat sztucznej inteligencji w Polsce jest wciąż świeży, nieustannie się jednak rozwija. Teraz, w dobie koronawirusa naukowcy szukają każdej możliwej metody, by skutecznie z nim walczyć. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja. Czy jest ona pomocna w walce z COVID-19?

czytaj »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish