Rozwiązanie w chmurze do obsługi procesu deep learning i wykorzystujące potencjał sztucznej inteligencji

Picture of Hubert Dąbrowski
Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Bądź na bieżąco.

newsletter o sztucznej inteligencji.

OVH, dostawca rozwiązań cloud, będzie jednym z pierwszych w Europie, który zaoferuje superkomputer NVIDIA DGX-1 z ośmioma akceleratorami Tesla V100 GPU, stworzony z myślą o uczeniu maszynowym (ang. machine learning) i mechanizmach skupionych wokół deep learning, jako infrastrukturę AI w modelu usługi. To umożliwi korzystanie użytkownikom z olbrzymiej mocy obliczeniowej superkomputera bez ponoszenia znacznych nakładów.

NVIDIA DGX-1 jest gotowym do użycia systemem o wydajności odpowiadającej w przybliżeniu 800 CPU i 96 razy szybszym niż serwery CPU. Został stworzony, aby wspierał zaawansowane projekty, takie jak proces głębokiego uczenia się maszynowego. Deep learning polega na analizie złożonych, wielopoziomowych sztucznych sieci neuronowych, dzięki którym potężne systemy komputerowe uczą się rozpoznawać obrazy, wzory i obiekty dzięki analizowaniu ogromnych zbiorów danych.

NVIDIA DGX-1 wyposażono w system zarządzania aplikacjami w kontenerach oraz w oprogramowanie zaprojektowane tak, aby przyspieszyć o 30% proces uczenia w porównaniu z inną technologią. To idealne rozwiązanie dla wszystkich podmiotów, zainteresowanych testowaniem, wykorzystywaniem i rozwijaniem systemów łączących Big data ze sztuczną inteligencją.

 Ogromny potencjał dla rozwoju i zastosowań AI w praktyce

Superkomputer może być wykorzystywany do uczenia sztucznych sieci neuronowych. Technologie te uczą się rozwiązywać problemy, korzystając z ogromnych ilości danych w bardzo krótkim czasie, naśladując tym samym ludzki proces gromadzenia wiedzy na podstawie zbieranych doświadczeń. Głębokie sieci neuronowe umożwliają analizę zbiorów Big data w niezykle krótkim czasie.
Dane są organizowane w warstwy z wykorzystaniem złożonych parametrów do wykonywania operacji takich, jak na przykład identyfikacja obrazów. Duże zbiory danych (np. filmy wideo w serwisie YouTube) są dzielone na kategorie. Umożliwia to rozwijanie i tworzenie nowych aplikacji wykorzystujących nie tylko Big data, ale też właśnie mechanizmy deep learning czy uczenia maszynowego.

Temat cyfryzacji fascynuje zarówno świat naukowy oraz biznes, ponieważ dla obydwu sektorów jest napędem rozwoju. OVH pomaga ujarzmić potencjał drzemiący w danych, przetwarzając je w chmurze. To atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich podmiotów gromadzących duże ilości danych, działających np. w służbie zdrowia, finansach i branży e-commerce. OVH oferuje ponadto najlepszą ochronę danych wrażliwych: jako europejski gracz działający globalnie w pełni realizuje europejskie normy dotyczące ochrony danych (RODO) oraz dysponuje niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa (w tym ISO/IEC 27001, SOC 1 i SOC 2 Type II, PCI DSS i innymi).

W każdym sektorze, sztuczna inteligencja napędzana przez moc obliczeniową GPU, staje się stategicznym czynnnikiem tranformacji cyfrowej – powiedział Bart Schneider, Senior Director of CSP EMEA at NVIDIA – OVH podaje moc tego modelowi przetwarzania swoim klientom, ułatwiając im szybki dostęp do innowacji.”
Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: https://labs.ovh.com/nvidia-dgx-1

 

Artykuł przesłany przez d*fusion communication przeredagowany przez redakcję AImarketing.pl

Picture of Hubert Dąbrowski

Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

zapisz sie do Newslettera

Picture of Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

To warto przeczytać

Ostatnio dodane

Dołącz do nas

 


Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

AI Marketing - blog sztuczna inteligencja w biznesie i marketingu
AI Marketing - blog o sztucznej inteligencji

AI Marketing to specjalistyczny blog poświęcony zastosowaniom sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Odkryj najnowsze trendy, analizy i innowacje w dziedzinie AI. Dowiedz się, jak technologia ta rewolucjonizuje świat biznesu i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe nowości o sztucznej inteligencji