Społeczeństwo przygotowuje się na sztuczną inteligencję. Trump podpisał…

społeczeństwo sztuczna inteligencja
Picture of Hubert Dąbrowski
Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Bądź na bieżąco.

newsletter o sztucznej inteligencji.

Nowa inicjatywa o sztucznej inteligencji  AI.gov została uruchomiona przez rząd USA. Strona poświęcona jest wspieraniu inicjatyw związanych z opracowywaniem, wdrażaniem i regulacjom sztucznej inteligencji w USA. Witryna powstała miesiąc po tym jak prezydent USA Donald Trump podpisał zarządzenie wykonawcze przedstawiające politykę AI Stanów Zjednoczonych.

Polityka AI obejmuje następujące cele:

  • Zachęca powiązane agencje rządowe do zapewnienia trwałych inwestycji w branży.
  • Zmniejsza bariery i przeszkody w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do napędzania innowacji.
  • Tworzy plan działania, który zapewni strategiczne korzyści kraju przeciw zagranicznym przeciwnikom, a jednocześnie wprowadzi technologie oparte na sztucznej inteligencji.

Strona rządowa USA będzie zachowywać się jak centrum informacji dotyczących projektów związanych z sztuczną inteligencją i postępów w różnych sektorach.

Nowa strona nie tylko informuje społeczeństwo o skutkach projektów związanych z sztuczną inteligencją dla gospodarki kraju, ale także pomaga agencjom i instytucjom w ich pracach badawczo-rozwojowych.

Społeczeństwo a sztuczna inteligencja

Najbardziej dyskusyjną kwestią jest to, czy technologie takie jak automatyzacja i uczenie maszynowe wyprą ludzi z ich dotychczasowych miejsc pracy, czy też nie. Strona jest platformą do nauki o tych przełomowych zmianach wprowadzanych przez AI. Strona pomoże w przekwalifikowaniu pracowników na nowe miejsca pracy, ale również będzie działać jako centrum informacji dla ludzi, którzy lubią być na bieżąco z nowościami i postępami w świecie technologii.

AI.gov  zawiera przegląd opisujący role sztucznej inteligencji w gospodarce amerykańskiej oraz przemówienia, wywiady, międzynarodowe happeningi, dokumenty, znaczące relacje w mediach. Zawiera również informacje ogólne dotyczące aktualnych (podczas kadencji Donalda Trumpa) i wcześniejszych (podczas kadencji Baracka Obamy) inicjatyw w ramach sztucznej inteligencji.

Rozporządzenie Trumpa rozdziela rządową propozycję budżetu federalnego na 2020 r. w na poniższe inicjatywy:

  1. 927 mln USD na projekty Departamentu Obrony ds. AI.
  2. 850 mln USD na finansowanie inicjatyw AI, które jest dalej podzielone na kilka agencji – National Science Foundation (492 mln USD) i Departament Energii (119 mln USD).

Część środków zostanie również przekazana do  National Institutes of Health na działanie w ramach „technologii AI i ML  w badaniach podstawowych i klinicznych.

Picture of Hubert Dąbrowski

Hubert Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

zapisz sie do Newslettera

Picture of Huber Dąbrowski

Huber Dąbrowski

Ekspert i pasjonat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

To warto przeczytać

Ostatnio dodane

Dołącz do nas

 


Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

AI Marketing - blog sztuczna inteligencja w biznesie i marketingu
AI Marketing - blog o sztucznej inteligencji

AI Marketing to specjalistyczny blog poświęcony zastosowaniom sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Odkryj najnowsze trendy, analizy i innowacje w dziedzinie AI. Dowiedz się, jak technologia ta rewolucjonizuje świat biznesu i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe nowości o sztucznej inteligencji