Społeczeństwo przygotowuje się na sztuczną inteligencję. Trump podpisał…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
społeczeństwo sztuczna inteligencja

Nowa inicjatywa o sztucznej inteligencji  AI.gov została uruchomiona przez rząd USA. Strona poświęcona jest wspieraniu inicjatyw związanych z opracowywaniem, wdrażaniem i regulacjom sztucznej inteligencji w USA. Witryna powstała miesiąc po tym jak prezydent USA Donald Trump podpisał zarządzenie wykonawcze przedstawiające politykę AI Stanów Zjednoczonych.

Polityka AI obejmuje następujące cele:

  • Zachęca powiązane agencje rządowe do zapewnienia trwałych inwestycji w branży.
  • Zmniejsza bariery i przeszkody w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do napędzania innowacji.
  • Tworzy plan działania, który zapewni strategiczne korzyści kraju przeciw zagranicznym przeciwnikom, a jednocześnie wprowadzi technologie oparte na sztucznej inteligencji.

Strona rządowa USA będzie zachowywać się jak centrum informacji dotyczących projektów związanych z sztuczną inteligencją i postępów w różnych sektorach.

Nowa strona nie tylko informuje społeczeństwo o skutkach projektów związanych z sztuczną inteligencją dla gospodarki kraju, ale także pomaga agencjom i instytucjom w ich pracach badawczo-rozwojowych.

Społeczeństwo a sztuczna inteligencja

Najbardziej dyskusyjną kwestią jest to, czy technologie takie jak automatyzacja i uczenie maszynowe wyprą ludzi z ich dotychczasowych miejsc pracy, czy też nie. Strona jest platformą do nauki o tych przełomowych zmianach wprowadzanych przez AI. Strona pomoże w przekwalifikowaniu pracowników na nowe miejsca pracy, ale również będzie działać jako centrum informacji dla ludzi, którzy lubią być na bieżąco z nowościami i postępami w świecie technologii.

AI.gov  zawiera przegląd opisujący role sztucznej inteligencji w gospodarce amerykańskiej oraz przemówienia, wywiady, międzynarodowe happeningi, dokumenty, znaczące relacje w mediach. Zawiera również informacje ogólne dotyczące aktualnych (podczas kadencji Donalda Trumpa) i wcześniejszych (podczas kadencji Baracka Obamy) inicjatyw w ramach sztucznej inteligencji.

Rozporządzenie Trumpa rozdziela rządową propozycję budżetu federalnego na 2020 r. w na poniższe inicjatywy:

  1. 927 mln USD na projekty Departamentu Obrony ds. AI.
  2. 850 mln USD na finansowanie inicjatyw AI, które jest dalej podzielone na kilka agencji – National Science Foundation (492 mln USD) i Departament Energii (119 mln USD).

Część środków zostanie również przekazana do  National Institutes of Health na działanie w ramach „technologii AI i ML  w badaniach podstawowych i klinicznych.

Komentarze

komentarze

Redakcja

zapisz sie na Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ciekawe informacje o sztucznej inteligencji wypełnij formularz

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Cyberprzestępstwo w dobie koronawirusa

Koronawirus to hasło, które od kilkunastu dni nie schodzi nam z ust. Boją się wszyscy, to jednak nie uśpiło czujności tych, którzy w najgorszej sytuacji potrafią odnaleźć zarobek. Cyberprzestępczość w czasach koronawirusa rozszerza się szybko i gwałtownie, społeczeństwo powinno więc być tego świadome i wiedzieć, na co trzeba uważać.

Read More »
Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

Technologie, a prywatność użytkowników w dobie koronawirusa

O tym, że na co dzień nasze aktywności i kroki są monitorowane wie raczej każdy z nas. Warto uświadomić sobie, że nawet telefon komórkowy, który mamy w kieszeni doskonale potrafi zanalizować kiedy wstajemy, kiedy wychodzimy z domu, a dzięki GPS nawet w jakim kierunku się udajemy. W dobie koronawirusa robi się wszystko, by zatrzymać epidemię. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się do tego również sztuczną inteligencję. Jak wygląda kwestia naszej prywatności w chwili, gdy używa się wszelkich dostępnych środków, by zwalczyć wirusa?

Read More »
Polscy naukowcy w walce z koronawirusem

Polscy naukowcy w walce z koronawirusem

Walka z koronawirusem to walka nierówna. Mimo wprowadzonych restrykcji i ograniczen, wirus ciągle się rozprzestrzenia. Każdy czeka na magiczny lek, który pozwoli zwalczyć pandemię i uniknąć nowych zachorowań i śmierci ludzi. Polscy naukowcy także nie próżnują. Polacy mają w swoim dorobku ogromny wkład w zwalczenie pandemii.

Read More »
Aplikacje wspierające walkę z koronawirusem

Aplikacje wspierające walkę z koronawirusem

Wybuch pandemii koronawirusa odegrał ogromna rolę nie tylko w gospodarce, ale też w życiu codziennym każdego człowieka na świecie. Do przewidzenia był fakt, że swoje piętno pandemia odciśnie także na technologii. Od momentu wybuchu zagrożenia zakażeniem COVID-19 na świecie pojawiło się kilkadziesiąt aplikacji, których celem jest wspieranie walki z koronawirusem. Takie aplikacje powstały także w Polsce. Jedne służą kontroli osób przebywających na kwarantannie, inne maja na celu informowanie nas o najnowszych danych dotyczących pandemii.

Read More »
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish